Kad pazūd pamats zem kājām

27 augusts 2023

Skonto stadions – brīnišķīga atmosfēra. Divas komandas – viena, kura cīnās par 2023. gada čempiona titulu pret 2022. gada Optibet Virslīgas čempioniem. 27. kārtas spēle sestdienas vakarā nesa futbola burvību, notikumus visos iespējamajos līmeņos. Šajā nepiekāpīgajā cīņā Valmiera FC komandai neizdevās apraut pretinieku spiedienu un piedzīvots zaudējums 0:3.

Jurģis Kalns uz šo spēli veica dažas izmaiņas, galvenokārt vārtos stājoties Klāvam Lauvam, pirmo reizi kopš maija laukumā devās arī Niks Dusalijevs, kuram bija uzticēts darbs uzbrukumā, kopā ar Senegālas duetu, Meisu Diopu un Aliunu Ndoju.

Spēle iesākās ar rāvienu, vispirms uzbrukums Valmiera FC futbolistiem, kam steidzīgi atbildēja arī Riga FC komanda. Mačam ritot mājnieki pacīnījās, lai iegūtu bumbas kontroli un tad sākās ķereņu spēlēšana. Vieni spēlē ar bumbu, cenšas veidot momentus, bet otri ķert ciet un veidot pretuzbrukumus.

Pirmajā puslaikā galvaspilsētas komandai pieci stūra sitieni, visi gluži nesekmīgi, nespējot tikt galā ar vidzemnieku teicamo aizsardzību. Spiediens liels, Milošs Jojičs ar zibenīgu izspēli no auta atrada komandas biedru, kurš fiksi nogādāja bumbu Braienam Penjam – sitiens bez bumbas apturēšanas un Lauvas sargātajos vārtos.

Uz otro puslaiku Valmiera FC iznāca sprigana un gatava griezt virpuļus, sākumā tas izdevās, taču laikam ritot Riga nolēma, ka virpuļu griešana būs viņu uzdevums – 77. minūtē avārijas situācija. Pretinieku spēlētājs ar muguru pret vārtiem, bet tik un tā precīzs, labojot komandas biedra tālsitienu un rezultāts jau 0:2.

Elles vārti atvērās tikai dažas minūtes vēlāk – Antoni Kontrerass pa kreisu malu veica lidojumu, tad saņemot bumbu un plivinot bumbu pāri Klāvam Lauvam. Spēles gala rezultāts atrasts, bet ar to nekas nebeidzās. Pēc ielaistajiem vārtiem savaldību zaudēja Ndojs, kurš nolēma rupji pārkāpt spēles noteikumus un saņēma tiešo sarkano kartīti.

Šī spēle gan ieilga, kādā no epizodēm galvenais tiesnesis devās skatīties VAR atkārtojumu, lai saprastu – jāpiešķir 11 metru soda sitiens uz Valmieras vārtiem vai nav. Par laimi tas netika piešķirts, iespēja uzelpot, bet kompensācijas laiks bija gana liels – 10 minūtes. Šajā laikā viesi meklēja goda vārtus, momenti bija, bet arī tie nesekmīgi, tāpēc duelis noslēdzās bēdīgā noskaņojumā.

Savu nākamo spēli aizvadīsim pēc nedēļas – 2. septembrī, kad Jāņa Daliņa stadionā vērsim durvis Optibet Virslīgas noslēdzošajam etapam. Mūsu pretinieks FK RFS komanda, spēles sākums 14:00.