Pārliecinoša uzvara pār Mettu

25 jūlijs 2022

Valmiera FC komanda atgriezās Jāņa Daliņa stadionā, lai aizvadītu Optibet Virslīgas 22. kārtas spēli pret FK Metta komandu. Aizraujošā mačā tika gūts liels vārtu skaits, kas ļāva mājniekiem izcīnīt uzvaru ar 6:1.

Jau spēles sākumā Valmiera FC demonstrēja lielisku sniegumu, kas nozīmēja to, ka priekšā būs aizraujoša spēle. Daudz vārtu gūšanas momentu no dažādām vietām un leņķiem. Bumba pat vairrākārt lidoja pāri vārtiem, tāpat Metta vārtsargs Jānis Beks demonstrēja saturīgu sniegumu izdarot vairākus svarīgus atvairijumus.

Pirmie vārti tika gūti spēles 17. minūtē, kad Daisuke Jokota centās piespēlēt brīvajā zonā, soda laukumā, kas nosacīti arī izdevās – pēc vairākiem rikošetiem bumba nonāca pie Džibrila Geja, kurš to apstrādāja un raidīja garām pretinieku vārtsargam, panākdams 1:0.

Lai arī pirmā puslaika turpinājumā rezultāts nemainijās, skatītājiem tribīnēs tik un tā bija ko redzēt. Sākoties otrajam puslaikam komandas galvenais treneris Jurģis Kalns laukumā sūtija Alvi Jaunzemu un Kamilo Menu, kuri aizvietoja Masaki Muratu un Geju.

Piecas minūtes pēc došanās laukumā Menam izdevās izveidot momentu, kuru izmantoja Lūkass Vapne, kuram tie bija pirmie vārti Valmiera FC kreklā. Mettiešu Bruno Melnis gan vienus vārtus komandai atguva.

Spēles 61. minūtē uzspīdēja arī Valmiera FC aizsargu duets – Maksims Toņiševs piespēlēja Danielam Balodim, kurš atradās vārtu priekša ar muguru pret tiem, pēc kā sekoja sitiens ar papēdi un divu vārtu pārsvars atjaunots.

Vapnem vēl bija ko teikt, Kristers Penkevics sūtija tālu piespēli pa gaisu, kuru Lūkass apstrādāja un raidīja bumbu vārtos, gūstot otros vārtus pret savu kādreizējo komandu.

Vapne pēc tam tika nomainīts un viņa vieta laukumā nāca Artūrs Murza, kurš bija gatavs izteikties – Jokota izkārtoja sitiena iespēju ukraiņu spēlētājam, kurš ar spēcīgu sitienu neatstāja cerības vārtsargam, rezultāts 5:1.

Spēles izskaņā punktu mačam pielika tieši Metta spēlētajs, kurš raidija bumbu savos vārtos panākot spēles gala rezultātu, 6:1.

Savu nākamo spēli aizvadīsim Ceturtdien (28.07), kad viesos UEFA Konferences līgas ietvaros, izbraukumā, atbildes mačā spēkosimies ar Shkendija komandu.